ГОДИШЊА ИЗЛОЖБА СТУДЕНАТА ГРАФИЧКОГ ОДСЕКА ВИСОКЕ ТЕХНИЧКЕ ШКОЛЕ СТРУКОВНИХ СТУДИЈА У НОВОМ САДУ

понедељак, 14. маја, у изложбеном простору СКЦНС „Фабрика“ одржана је Велика годишња изложба где је представљено преко 120 радова студената графичког одсека Високе техничке школе у Новом Саду.

На изложби су представљени радови из области визуелних комуникација, цртања, графичког дизајна, фотографије и амбалаже.

Приказан је широк спектар могућности у креативном изражавању којим се потврђује високи квалитет приказаних радова. Селекцију радова извршили су професори/предавачи мр Сибила Петењи Арбутина, мр Каролина Мудрински, мр Петра Балабан и мр Срђан Димитров.

Електронски каталог изложених радова можете погледати кликом овде.

Додељене су награде студентима који су представили најбоље радове:

• награду за сигнум добила је Јована Петровић,
  • награду за пиктограм Изабела Сабо,
  • награду за плакат Никола Озимковић,
  • награду за амбалажу Срђан Савић,
  • награду за фотографију Лилит Андрић и
  • награду за цртеж Вања Ивковић.

О изложби и радовима су говорили професор др Бранко Савић, директор школе и др Биљана Гемовић, шеф графичког одсека.

Директор Школе, проф. др Бранко Савић истакао је да је ово најбољи начин да студенти промовишу свој рад. Имајући у виду чињеницу да право учешћа на Изложби имају студенти на почетку студирања, али и они који су завршна година, оваква дешавања истовремено дају могућност праћења напретка студената у домену примене стечених теоријских знања на практичан рад.

Поред тога, проф. др Бранко Савић, изразио је захвалност медијима који су испратили Изложбу, јер овакви догађаји заслужују медијску пажњу обзиром да показују младима како су рад, труд и таленат пут до успеха.

Никада већа посећеност Изложбе потврда је да студенти Високе техничке школе струковних студија у Новом Саду из године у годину оправдавају поверење својих професора, породице и пријатеља.