IV Међународно саветовање УПРАВЉАЊЕ ЗНАЊЕМ И ИНФОРМАТИКА

У организацији Високе техничке школе струковних студија у Новом Саду, на Копаонику је 12.-13. јануара 2018. године одржана IV Међународна конференција Управљање знањем и информатика. Ова конференција је организована са намером да се поделе најновија знања из области информатике, као и актуелне теме из машинства, електротехнике, графичког дизајна, као и многих других области.

Излагачи радова, као и слушаоци на конференцији, имали су ове године прилику да чују бројне новости из струке, дискутују и размене искуства. Ове године, причало се о разним трендовима из ИТ сектора, али и других области: паметним болницама, паметним сатовима, неуронским мрежама, примени симулација у настави, безбедности информација, дигиталном маркетингу, енергетској ефикасности, 3Д моделовању, оцени квалитета наставе у високошколским установама, унапређивању практичних вештина студената кроз сарадњу високошколских установа са привредом и др.

У зборнику радова конференције (http://kmi.vtsns.edu.rs/zbornici-radova/),  може се наћи 36 радова од којих су 4 из страних држава (Румуније, Немачке, Босне и Херцеговине).