Предавањем под називом „Страдање младих у саобраћају“ обележен Светски дан сећања на жртве саобраћајних незгода

Дана 15.11.2017. године у времену од 13.00-14.00 часова у амфитеатру Школе обележен je Светски дан сећања на жртве саобраћајних незгода и том приликом професор др Александар Булајић одржаo је предавање за све заинтересоване студенте и запослене из области Безбедности саобраћаја, под називом: СТРАДАЊЕ МЛАДИХ У САОБРАЋАЈУ. Циљ предавања био је да се сви заједно подсетимо на настанак, циљ и значај Светског дана сећања на жртве саобраћајних незгода. Такође, да се млади упознају са ризицима у саобраћају, размерама страдања младих, основним карактеристикама страдања као и начинима превенције. Саобраћајне незгоде су водећи узрок смрти младих људи, старости 15-29 година, а посебно негативно је то што тај период живота представља најпродуктивније године. На тај начин и наша Школа се прикључила својим скромним доприносом обележавању овако битног Дана.