СТУДЕНТИ ШКОЛЕ УЧЕСТВОВАЛИ У ИЗРАДИ ВЕБИНАРА ЗА МЕЂУНАРОДНИ ПРОЈЕКАТ K-FORCE

Висока техничка школа струковних студија у Новом Саду учесвтује у међународном Erasmus+ пројекту Knowledge FOr Resilient soCiEty заједно са Универзитетом у Новом Саду, Универзитетом у Тузли и Бања Луци, Универзитетом у Тирани и Епока Универзитеом (Албанија), Техничким универзитетом из Данске и Увиверзитетом из Алборга (Данска), Лунд универзитетом из Шведске, Универзитеом из Жилина (Словачка), Универзитетом Св. Ћирило и методије из Скопља, Европским омладинским парламентом, Дирекцијом за заштиту и реструктурирање Републике Македоније и Националним удружењем заштите од пожара Републике Србије.

У оквиру овог међународног пројекта у периоду од новембра 2017. до априла 2018. године, у просторијама Школе, до сада је снимљено укупно 11 вебинара са актуелним темама из области заштите. У овим вебинарима учествовали су професори са партнерских универзитета.

Вебинари су обjављени на веб сајту пројекта, http://kforce.uns.ac.rs/teaching-mobility.html, где сви заинетерсовани могу да их погледају.

Студенти наше Школе, Душан Љубоја (примењена фотографија), Вања Димитријевић (веб дизајн) и Владимир Цакић (специјалистичке студије Информационих технологија), учествовали су у снимању, монтажи, титловању и аудиопродукцији снимака гостујућих предавача. Учешће у припреми материјала међународног вебинара за наше студенте представља прилику за усавршавање практичних знања које су стекли за време студија на наставним предметима Примењене фотографије, Мултимедије и Аудиотехнике. Према речима Душана Љубоје, сарадња студената, професора и гостујућих предавача приликом снимања вебинара је била добра. Он се годинама бави снимањем и сматра да ће му снимање овог вебинара послужити као добра референца у даљој професионалној каријери.

Дочек гостујујућих предавача и организација снимања је у надлежности наставника Бранке Петровић. Првих неколико вебинара снимио је Жељко Савић, који је у Нашој школи завршио специјалистичке студије Илустрација, док је у фотографисању ових догађаја учествовао и студент специјалистичких студија Илустрације, Предраг Стајковић.

На сликама које следе су  кадрови са снимања вебинара предавања проф. Др. Влатка Шешова са Универзитета Св. Ћирила и Методија из Скопља.