XII Међународно саветовање РИЗИК И БЕЗБЕДНОСНИ ИНЖЕЊЕРИНГ

Висока техничка школа из Новог Сада свечано отворила 12. Међународно научно саветовање “Ризик и безбедносни инжењеринг” на Копаонику. Конференцију је отворио Директор Високе техничке школе, др Бранко Савић, као и гости из Словеније, Хрватске и Румуније, са којима Школа има остварену међународну сарадњу. Саветовање је подржано од стране Министарсва рада, запошљавања, борачких и социјалних питања, тј. Управе за безбедност и здравље на раду. Научној конференцији од 9. до 11. јануара 2017. године присуствоваће више од 100 стручњака из области заштите на раду. Домаћи учесници са целе територије Србије поделиће знања и искуства са колегама из Немачке, Румуније, Словеније, Хрватске, Босне и Херцеговине и Македоније.

Висока техничка школа струковних студија из Новог Сада школује стручњаке из области заштите дуже од 30 година. Данас се на студијским програмима Заштите на раду, Заштите од пожара, Заштите животне средине и Цивилне заштите и спасавања у ванредним ситуацијама школује годишње око 160 студената. Школа је активан чинилац система заштите у земљи, учествујући у њему не само образовањем, већ и свим облицима сарадње са привредом. Конференција се реализује у сарадњи Високе техничке школе и Департмана за грађевину и геодезију, Факултета техничких наука у Новом Саду.