Струковни инжењер графичког инжењерства и дизајна – Графички дизајн

Школска година завршетка студија: 2018/2019.

Основне струковне студије, студијски програм Графички дизајн, завршио сам 2019. године са просечном оценом 9,76. Уметност и цртање сам одувек волео и хтео сам да направим каријеру у том пољу. Због све већег интересовања за дигиталну уметност и са сазнањем да је будућност у компјутерском свету, одлучио сам да своје школовање наставим у домену дигиталне уметности. Графички дизајн је омогућио да своја креативна решења искористим за унапређење пословања клијената и компанија. Школовање на Високој техничкој школи стуковних студија у Новом Саду је било изазовно, али сам успео уз помоћ професора и колега да сваку своју идеју за графичку реализацију претворим у адекватно решење. Научио сам да је у овом послу јако битно слушати идеје клијената и пронаћи решење, које ће им одговарати, у што краћем року и најбоље допринети њиховом пословању. У току студија сам се највише усмерио на само стварање бренда и његову промоцију путем дигиталног маркетинга. За дигитални маркетинг сматрам да је у многоме превазишао класичне методе маркетинга јер се због све веће употребе интернета, а поготово развоја друштвених мрежа, производња, пласирање и промоција бренда и генерално дизајна остварују много квалитетнији резултати. Иако бављење дизајном по својој природи захтева константно учење и усавршавање, сматрам да студије на Високој техничкој школи струковних студија у Новом Саду обезбеђују квалитетне ресурсе за остваривање тих знања, али и постављање чврстих темеља за успешну каријеру.