Струковни инжењер заштите од катастрофалних догађаја и пожара

Школска година завршетка студија: 2022/2023.

Рад у области заштите започињем 2019. године запослењем у Министарству унутрашњих послова – Сектора за ванредне ситуације, у Ватрогасно-спасилачкој бригади Нови Сад, на позицији Ватрогасац-спасилац. Због дубоког интересовања и жеље за даљим усавршавањем у овој области, 2020. године уписујем Високу техничку школу струковних студија у Новом Саду, одсек заштита, смер заштита од катастрофалних догађаја и пожара. Упоредо са похађањем студија 2022. године успешно сам завршио курс за припадника Специјалистичког тима за спасавање из рушевина МУП-а Србије. Након разорног земљотреса у 2023. години, у Републици Турској, одлазим у мисију спасавања лица из рушевина која се одвија у периоду од 6. до 17. фебруара. Повратком из Турске стекао сам додатно искуство и инспирацију да се посветим теми “Поступци спасавања лица из рушевина” током дипломских студија.Такође, након завршетка основних струковних студија, исте године сам се уписао на мастер струковне студије на студијском програму Инжењерство заштите и тренутно сам на првој години студија. Захваљујући мојој посвећености и сарадњи са професорима на Високој техничкој школи, верујем да ће ми подршка и разумевање које сам до сада имао и даље бити изузетно корисно у даљем академском и професионалном развоју.