Са задовољством обавештавамо да је дана 27.11.2023., члан нашег алумни клуба, а уједно и наш дипломирани студент, Василије Томовић одржао је први час радионице чија је тема рад у JavaScript радном оквиру под називом Next.js.

Next.js је радни оквир програмског језика JavaScript који се користи у развоју веб апликација. Заснован је на једном од најпопуларнијих радних оквира данашњице који се назива React, а који се иначе користи за израду интерфејса веб апликација.

Next.js обједињује могућности које нуди React, као и могућности за израду комплетне бизнис логике апликација, као што је комуникација са базом података које нуде посебни радни оквири такође засновани на програмском језику JavaScript.

Учешћем у овој радионици студенти имају могућност да стекну знање које ће им бити од велике користи на тржишту рада, с обзиром да је Next.js један од најпопуларнијих радних оквира данашњице.

Радионица се наставља и идућег понедељка тачније 4.12.2023.године у 15 и 30 часова .у просторији РЛ 2. Захваљујемо се предавачу и слушаоцима и очекујемо Вас у још већем броју на наредном сусрету.