Ја сам Александар Вучинић, рођен у Сремској Митровици 04.05.1999. године, а живим у Шиду. У Шиду сам завршио основну школу „Сремски Фронт“ Шид 2014. године и средњу техничку школу „Никола Тесла“ Шид 2018. године, смер електротехничар рачунара, одбранивши матурски рад под називом „Рачунарска напајања“ са просечном оценом 4,33. Након средње школе уписујем основне студије на Високој техничкој школи струковних студија у Новом Саду, смер заштита од катастрофалних догађаја и пожара и успешно завршавам одбраном завршног рада под називом „Техничке интервенције у саобраћају“ 2021. године са просечном оценом 8,24. Током основних студија стичем сертификат „Лична заштитна опрема за ватрогасце-спасиоце“ у априлу 2019. године. Након завршених основних студија, у октобру исте године одлазим на основну обуку припадника ватрогасно-спасилачких јединица и успешно је завршавам 18.02.2022. године у Кули са одличним успехом (4,62). 01.03.2022. године заснивам радни однос у Министарству унутрашњих послова на радном месту ватрогасац-спасилац возач у ватрогасно-спасилачком одељењу Шид. У октобру исте године уписујем мастер струковне студије на Високој техничкој школи струковних студија у Новом Саду, смер инжењерство заштите. Тренутно сам завршна година мастер струковних студија. Члан сам добровољног ватрогасног друштва Шид, Интернационалне полицијске асоцијације и Научно-стручног друштва за управљање ризицима у ванредним ситуацијама.