Милован Ранковић рођен 22.02.1994. године у Лозници, одрастао и тренутно живи у Козјаку – место поред Лознице.

Школовање:

• Основна школа „Свети Сава“ Козјак-Липнички Шор
  • Техничка школа  Лозница – смер машински техничар за компљутерско конструисање
  • Висока техничка школа струковних студија у Новом Саду  – смер: безбедност и здравље на раду
  • Висока техничка школа струковних студија у Новом Саду – специјалистичке студије безбедност и здравље на раду.

Тренутно на мастер студијама заштите такође на Високој техничкој школи струковних студија у Новом Саду.

Професионално сам стекао разнолика искуства: Током основних студија одрађивао стручну праксу у Дому Здравља Нови Сад на пословима безебдност и здравље на раду, након завршених основних студија радио сам у фирми доо „Еникон“ Лозница на пословима безебдност и здравље на раду (Конкурс моја прва плата). Након тога одлазим у иностранство и радим као електричар у Немачкој. Након две године рада у Немачкој 2021. године сам примљен у фирму доо „Еникон“ као лице за безбедност и здравље на раду. Након годину дана рада положио сам стручни испит из безбедности и здравља на раду.