Моје име је Сања Мићић запослена сам у фирми „Бос пројект“ д.о.о. Ваљево на месту руководиоца квалитета са звањем Струковни инжењер заштите од пожара и спасавања и један сам од одговорних лица за поступак Акредитације у фирми. Своје звање сам стекла на Високој техничкој школи струковних студија у Новом Саду коју сам уписала 2012. године. Смер се тада звао Заштита од пожара, а основне студије сам завршила 2015. године. По завршетку основних студија одлучила сам да наставим са студијама и да упишем Специјалистичке студије на Високој техничкој школи које сам уписала 2015. године и завршила 2016. године. Самим тим сам добила звање Специјалиста струковни инжењер заштите животне средине – заштита од пожара и спасавање. Тренутно сам студент Мастер студија Инжењерство заштите које сам уписала 2023.године, како бих проширила своје знање из области Заштите од пожара. Такође имам положен стручни испит из Заштите од пожара као и сертификат за стандард ISO/IEC 17020 – међународни стандард који садржи захтеве за компетентност тела која обављају контролисање.

Студирање на Високој техничкој школи бих описала као једно лепо животно искуство које ми је омогућило да доста тога научим кроз школовање, које данас примењујем на свом радном месту из области коју сам студирала, а то је Заштита од пожара. Саветујем будуће колегинице и колеге да упишу Високу техничку школу струковних студија у Новом Саду јер ће стећи доста знања из области коју буду изабрали да студирају.