Висока техничка школа струковних студија у Новом Саду пружа могућност појединцима да под једнаким условима стекну високо образовање, уз поштовање људских права и грађанских слобода, укључујући забрану свих видова дискриминације. Наша школа пружа подршку овим лицима ради остваривања ових циљева и отклањања неједнакости и даље продубљивање те неједнакости којој су изложене осетљиве групе.

Осетљиве групе су:

• Студенти са инвалидитетом;
  • Студенти из мањинских група;
  • Студенти лошег материјалног стања;

Поступак и начин рада подршке регулисан је Правилником о начину подршке студентима Школе из осетљивих група.

Систем подршке коју Школа пружа студентима обухвата следеће услуге:

I Информативне услуге студентима:

• Унапређење студентског стандарда (пружање информација о афирмативним мерама, мере Школе о ослобађању од плаћања школарина, плаћање школарине у више рата и др.);
  • Почетна оријентација (пружање информација о Школи, о студентском животу и активностима, о правилима студирања и др.);
  • Могућност ангажовања персоналног асистента за студенте са посебним потребама (о сопственом трошку).
  • Информисање наставног особља о потребама студената из појединих циљних група.

II Активности праћења потреба студената:

• Праћење и уочавање проблема са којима се циљне групе суочавају;
  • Праћење промена структуре студентске популације у Школи (на основу пријемног обрасца за упис на студије);

Послове у Школи обављају следећа лица:

• Надлежне службе Школе,
  • Представник Студентског парламента Школе.

У реализацији ових послова, по потреби, Школа, односно Студентски парламент, остварују непосредну сарадњу са надлежним спољњим организацијама. На основу указаних проблема и потешкоћа, утврђује се стање у области, идентификују слабости, утврђује препоруке, односно предлажу мере за њихово отклањање.

Циљ мера је унапређење ове области, побољшање услова студија студената и ове мере чине саставни део система обезбеђења квалитета високог образовања у Школи.

Контакт особе:

Варвара Лазаревић

Шеф кабинета / Oсоба задужена за подршке студентима из осетљивих група

Пријемна канцеларија

+381 (21) 4892-507 lazarevic@vtsns.edu.rs  Биографија

Радован Комар

Председник Студентског парламента

+381 (65) 8155-071 parlament@vtsns.edu.rs Званична Facebook страница

др Саша Спаић

Помоћник директора за наставу

+381 (21) 4892-562 spaic@vtsns.edu.rs Биографија

Саветовалиште при Заводу за здравствену заштиту студената у Новом Саду: